Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozach
Strona główna Informacje ogólne Dział pomocy społecznej Dział świadczeń rodzinnych Karta Dużej Rodziny Projekt 'Aktywizacja zawodowa i społeczna w Gminie Kozy' Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych Zespół interdyscyplinarny Stypendia szkolne Pliki do pobrania Aktualności Galeria Przydatne linki Kontakt

Biuletyn Informacji Publicznej - w nowym oknie

Aktualności

Psycholog

czwartek, 11 lipiec 2013

Psycholog

Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie

Psycholog przyjmuje w godzinach od 14.00 do 18.00, w każdy drugi piatek miesiaca

tj. 12 lipca, 13 wrzesnia, 11 października, 8 listopada, 13 grudnia 2013 roku.

w miesiacu sierpniu  nie przyjmuje.

Psycholog przyjmuje w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kozach pok. 24

 

Psycholog - czytaj więcej

„REAGUJ. MASZ PRAWO”. REAGUJMY! MAMY PRAWO!

wtorek, 11 czerwiec 2013

„REAGUJ. MASZ PRAWO”. REAGUJMY! MAMY PRAWO!


Pod tym hasłem Rzecznik Praw Dziecka, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, uruchomił kampanię skierowaną do Wszystkich, którzy są świadkami przemocy wobec dzieci lub podejrzewają taką przemoc – aby REAGOWALI.

Zamieszczają List Rzecznika Praw Dziecka na naszej stronie zwracamy się do Wszystkich Mieszkańców  z prośbą - aby nie pozostawali obojętni na krzywdzenie dzieci i reagowali chociażby w najprostszy sposób proponowany w ramach kampanii.

B. Sochacka

„REAGUJ. MASZ PRAWO”. REAGUJMY! MAMY PRAWO! - czytaj więcej

Dział Świadczeń Rodzinnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozach informuje

czwartek, 06 czerwiec 2013

Dział Świadczeń Rodzinnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozach informuje, iż z dniem 01.01.2013 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 poz.1548), która wprowadza następujące zmiany w świadczeniu pielęgnacyjnym:

Osoby uprawione do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie przepisów dotychczasowych zachowują prawo do tego świadczenia w dotychczasowej wysokości do dnia 30 czerwca 2013 roku, po upływie tego terminu decyzje wygasają z mocy prawa i istnieje konieczność ponownego złożenia wniosku o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego.

 

 

Dział Świadczeń Rodzinnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozach informuje - czytaj więcej

List do sprzedawców napojów alkoholowych

środa, 05 czerwiec 2013

„LIST DO SPRZEDAWCÓW NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH”


Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kozach uprzejmie informuje, iż w miesiącu czerwcu 2013 roku przeprowadzi akcję profilaktyczną pod nazwą „List do sprzedawców napojów alkoholowych”. Członkowie w/w komisji zamierzają odwiedzić wszystkie placówki handlujące alkoholem i wręczyć przedsiębiorcom „List do sprzedawców napojów alkoholowych” wraz z materiałami edukacyjnymi.

List do sprzedawców napojów alkoholowych - czytaj więcej

XIV Koziańska niedziela trzeźwości

środa, 05 czerwiec 2013

XIV KOZIAŃSKA NIEDZIELA TRZEŹWOŚCI

„PIĘKNO W TRZEŹWOŚCI”


Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Koziańska Grupa Wsparcia zapraszają Mieszkańców Kóz w dniu 31 sierpnia 2013 roku na XIV Koziańską Niedzielę Trzeźwości – pod hasłem „Piękno w trzeźwości” która odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kozach. Impreza trzeźwościowa rozpocznie się o godz. 19.15 otwartym mityngiem.

Po mityngu zapraszamy na zabawę bezalkoholową, wspólne grillowanie i zabawę taneczną przy rytmach kapeli PinUpBand.

Udział w imprezie trzeźwościowej jest bezpłatny.

XIV Koziańska niedziela trzeźwości - czytaj więcej

VI edycja projektu systemowego

wtorek, 04 czerwiec 2013

VI edycja projektu systemowego

"Aktywacja zawodowa i społeczna w Gminie Kozy”


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozach, realizuje VI edycję projektu systemowego „Aktywizacja zawodowa i społeczna w Gminie Kozy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Niniejszy projekt skierowany jest do mieszkańców naszej gminy.

W ramach tegorocznego projektu wsparciem zostało objętych 15 osób, 8 kobiet, 5 mężczyzn oraz 2 uczestniczki z roku 2012, które kontynuują naukę w szkole. Uczestnicy przyjęci do projektu są to osoby, bezrobotne, zarejestrowane w urzędzie pracy, lub osoby nieaktywne zawodowo będące w wieku aktywności zawodowej tj. 15 – 64 lat (niepracujące i niezarejestrowane w urzędzie pracy) .

Uczestniczki i uczestnicy w czasie realizacji projektu otrzymują wsparcie ze strony pracownika socjalnego oraz po spełnieniu kryteriów wynikających z ustawy o pomocy społecznej – wsparcie dochodowe.

Dotychczas uczestnicy projektu mogli skorzystać z:

  1. Warsztatów Akademii Poszukiwania Pracy,
  2. indywidualnych konsultacji z trenerem pracy,
  3. treningu kluczowych umiejętności społecznych – szkolenie wyjazdowe 3 dniowe,
  4. które odbyło się w Ustroniu,kursu komputerowego.

Kolejnym etapem będą kursy zawodowe indywidualnie dobrane przez każdego uczestnika. W tym roku uczestnicy i uczestniczki wybrali takie kursy jak:

  1. Nowoczesny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej,
  2. specjalista ds. księgowo – płacowych,pracownik ochrony osób i mienia pierwszego stopnia,
  3. spawanie,
  4. magazynier z komputerową obsługą hurtowni, fakturowaniem i obsługą wózka jezdniowego,
  5. kurs Prawa jazdy kat. C+E dla osoby posiadającej prawo jazdy kat. C.

 

Projekt „Aktywizacja zawodowa i społeczna w Gminie Kozy” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

EFS w Województwie Śląskim

VI edycja projektu systemowego - czytaj więcej

„ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

poniedziałek, 08 kwiecień 2013

„ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

to Ogólnopolska Kampania, której głównym celem jest zmniejszenie występowania zachowań ryzykownych poprzez rozwijanie wśród uczniów na każdym etapie edukacyjnym umiejętności zachwycania się pięknem otaczającej rzeczywistości i zdolności do ‘zarażania” tym innych...

 

„ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” - czytaj więcej

„PRAWDA O ALKOHOLU”

poniedziałek, 08 kwiecień 2013

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – Polska nadal znajduje się w grupie krajów o najwyższym spożyciu czystego alkoholu w przeliczeniu na mieszkańca powyżej 15 roku życia (10,6 l) w 2011 roku.

Według Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych blisko 14% Polaków i 4% Polek pije alkohol w sposób zwiększający prawdopodobieństwo wystąpienia szkód zdrowotnych, psychologicznych i społecznych.

Nadmierna konsumpcja alkoholu zaliczana jest do czynników o najbardziej szkodliwym wpływie na zdrowie i życie ludzi. Przyczynia się do ponad 60 rodzajów schorzeń i urazów np. marskości wątroby, padaczki, zatruć, wypadków drogowych, aktów przemocy i różnych rodzajów nowotworów. Jest jednym z czynników ryzyka schorzeń układu sercowo-naczyniowego, nowotworów złośliwych, przewlekłych chorób płuc i cukrzycy.

Aby zapewnić Mieszkańcom rzetelne informacje związane z piciem ryzykownym, szkodliwym i uzależnieniem – przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Kampanii - „PRAWDA O ALKOHOLU”.

Chcemy żeby materiały edukacyjne zawierające konkretne ostrzeżenia i wskazówki – na co uważać, co powinno wzbudzać niepokój oraz gdzie szukać informacji i pomocy – dotarły do jak największej liczby Mieszkańców - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych postanowiła poprosić o ich dystrybucję różne instytucje i organizacje pozarządowe działające na terenie Gminy Kozy.

W najbliższym czasie materiały z Kampanii – „PRAWDA O ALKOHOLU”, której autorem jest Krakowska Akademia Profilaktyki zostaną przekazane do upowszechniania. Są one również dostępne w Ośrodku Pomocy Społecznej.

B. Sochacka

„PRAWDA O ALKOHOLU” - czytaj więcej

Strona główna Aktualności Galeria Kontakt